86.) Szolgálat a határon túl. Az ipolyszakállosi evangélikus szórványgyülekezet templomának újjászentelése (26m20s)

Isten kezében (2006. május)

Ipolyszakállos kicsi magyar falu az Ipoly szlovákiai oldalán. Évtizedek óta nincs magyar lelkésze, ezért a határ innenső oldaláról Lajtos János nagybörzsönyi evangélikus lelkész vállalta el a lelkészi szolgálatot, amely talán hozzájárul a két településen lakók egymáshoz való közeledéséhez is. Közreműködik Gasparik Kálmán polgármester (Ipolyszakállos), Baka Emma (Ipolyszakállos), Tuhársky Ilona egyházgondnok (Ipolyszakállos), Apa Vilmos kántor (Ipolysazakállos), Srna Zoltán egyházfelügyelő (Százd), Dobisz Márta evangélikus lelkész, Hana Seveckova evangélikus lelkész (Ipolyság), Ivan Osusky szlovák püspök (Szlovákiai Evangélikus Egyház Nyugati Egyházkerület). Igét hirdet: Fabiny Tamás püspök (Magyarországi Evangélikus Egyház Északi Egyházkerület).

Szerkesztő-riporter: Nevelős Zoltán, operatőr: Czétényi Csilla, rendező-operatőr: Horváth Tamás