88.) Magyar protestánsok Észtországban (26m00s)

Isten kezében (2005. augusztus)

A filmből az észtországi Tallinban élő magyar protestáns gyülekezet küzdelmes múltja és sokszínű jelene ismerhető meg. A hívek többsége még a Szovjetunió idején az észt Tartuban végzett egyetemi tanulmányai céljából került Kárpátaljáról erre a vidékre. Nagy öröm volt számukra, amikor 1988 decemberében először szólalt meg Isten igéje magyarul a szószékről (archív felvételen Asszonyi István nyugalmazott lelkipásztor látható). A film forgatásának idején a Nyugat-Európai Protestáns Gyülekezetek Szövetségének küldötteit látták vendégül. Közreműködik: Berecki Urmas igazgató (Észtországi Magyar Intézet), Bán István gyülekezeti gondnok, állatorvos, Talur Katalin gyülekezeti tag, programozó matematikus, Löhusz Edit presbiter, Szírkó Éva gyülekezeti tag családorvos, Lakatos Sándor Petőfi Sándor: Magyar vagyok c. versét szavalja. Megszólal még Molnár-Veres Pál, a gyülekezetet jelenleg gondozó lelkipásztor Svédországból.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, rendező-operatőr: Horváth Tamás