90.) Az evangélikus konfirmáció. Híd két szentség között (26m04s)

Isten kezében (2006. április)

Mit is jelent valójában a konfirmáció az evangélikus egyházban? Tényleg csak a bérmálás szentségének pótlása? Vagy több annál? Honnan ered egyáltalán? Ezekre a kérdésekre próbál választ találni a műsor, miközben bemutatja a konfirmáció szokásának eredetét, változásait, tananyagát, az ünnepi istentisztelet részeit. A műsor arról is tájékoztat, hány éves korban került sor a konfirmációra és arról is, hogy milyen ruhát viseltek azok, akik konfirmáltak. A műsorban megszólalnak: Bogdányi Mária evangélikus lelkész (Felpéc), Csete Boglárka, Horváth János, Pernyész Lilla konfirmandusok, Pernyész Endre az egyházközség leköszönő felügyelője, Horváth Attiláné az egyházközség hivatalba lépő felügyelője, Csepregi Zoltán egyháztörténész, teológiai tanár, Kertész Botond levéltáros, Voigt Vilmos néprajzkutató, egyetemi tanár és Veres Emese-Gyögyvér néprajzkutató. A műsor részleteket mutat be a felpéci és az apácai (Brassó megye) konfirmációi istentiszteletekből.

Szerkesztő-riporter: Nevelős Zoltán, operatőr-rendező: Horváth Tamás