98.) Műholdas evangelizáció Essenből – Pro Christ 2003 (26m21s)

Isten kezében (2003. március)

1997 óta szervezik meg Németországban, 2000 óta Magyarországon is a műholdas evangélizációt. Egy héten keresztül, 1300 plusz egy (Essen) helyszínen, 18 nyelvre lefordítva hangzik Isten hívó szava mindazoknak, akik felkeresik azokat a helyszíneket, ahol a közvetítést megszervezték. A műsor a magyar nyelvterület helyszíneit kereste fel. Megszólalók: Papp János missziói titkár, Ulrich Parzany evangélikus lelkész (Németország , műholdas közvetítésben). A helyszínek és a szervezők: Budapest Bethesda Gyermekkórház: Szarka Miklós református lelkész, Derencsényi Zsuzsa intézetvezető (Schweitzer Otthon), Nagy Tamás koordinátor és Tomka János elnök (KEVE Társaság). Budapest-Káposztásmegyer római katolikus templom: Juhász Emília református lelkész, Bori Gábor presbiter, Tomka Ferenc plébános, egyetemi tanár, Farkas Géza mérnök, Diera Bernadett egyetemi hallgató (Nagyvárad), baptista imaház: Szilágyi László erdélyi főszervező, Simon József elnök (Romániai Magyar Baptista Szövetség). Balatongyörök épülő ifjúsági központ (Sóvár): Lupták György evangélikus lelkész, a Pro Christ magyarországi elnöke, Ureczky Lilla egyetemi hallgató, KIE munkatárs, Marton Tamás titkár (magyarországi KIE). Ózd, Művelődési Központ: Gyuricska István gyülekezeti vezető, főszervező (Siloám Gyülekezet), Tóth Melinda evangélikus lelkész, Lezákné Hajdú Enikő református lelkész. Kolozsvár-tóközi református templom: Visky Péter református lelkész, szervező, Berke Sándor és Máté György résztvevők. Budapest, óbudai amfiteátrum: Csernák István metodista szuperintendens, Somogyi László református lelkész, Gubicza Zsolt technikai vezető, Szili Anna irodavezető.

Szerkesztő-riporter: Fabiny Tamás, rendező-operatőr: Horváth Tamás